Uçuş Süreleri ve Uçuş Mesafeleri. Uçaklarda Oturma Planları. Uçakla Yolculuk Bilgileri. Uçakla Kaç Saatte Gidilir.

Rotanız Nereye? Merakınızı Giderin. Uçuş Süreleri Arama Kutusu

Etiyopya Havayolları - Herşey Afrikalı Kadınlar İçin

Afrika'nın en büyük ülkelerinden birisi olan Etiyopya'nın resmi havayolu şirketi dünyada bir ilki gerçekleştiriyor. Afrika kıtasında en büyük sorunlarından birisi olan cinsiyet ayrımı ve kadinların toplumladaki hak ettigi yeri bulamaması üzerine bugüne kadar pek çok proje üretilmis, fikir ortaya atılmıştı. Fakat bunların hiç biri Etiyopya Havayolları'nın uygulaması kadar etkili olamadı.
Etiyopya Havayolları
Kasım 2015 tarihinde aldıkları bir karar ile ilk defa bir ucuşun tüm evreleri kadınlar tarafından gerçekleştirildi. Bilet satıştan chek-in islemlerine, yer görevililerinden  bagaj yükleyicilere, teknik servisten güvenlikten kabin afrikaulkeleri.net memuruna kadar sadece ama sadece bayanlar görev aldı. Ve tabi ki de uçagı uçuran kaptan pilotlar da yine Afrikalı kadınlar oldu. Addis Ababa'dan Bangkok'a gerçeklesen sefer aynı zamanda yolcular icin de güzel bir sürpriz oldu.

İlgili bağlantılar: Etyopya Havayolları (Ethiopian Airlines)
Etiyopya Ekmeği Injera Nasıl Yapılır

Bunun toplum uzerinde büyük etkisi olacagını düşünen yetkiler dünyanın her yanından büyük alkış topladı. Bu tür girisimler Kara Kıta icin gercekten de çok büyük onem tasıyor. Bu uygulamanin okullarada duyurulması özellikle de genç kızlara gelecek icin müthiş kaynagı oldu.